מטבעות מבוזרים – מי אתם ומה היתרונות שלכם?

מטבעות מבוזרים – מי אתם ומה היתרונות שלכם?

גם אתם שואלים את עצמכם מה הם אותם מטבעות מבוזרים שכולם מדברים עליהם? אם כן, המטבע המבוזר הוא מטבע שמאחוריו לא עומד שום בנק מרכזי או שום גף רשמי אחר. המשמעות היא שמדובר על מטבע שהוא אינטרנטי, הוא חופשי והוא אינו תלוי בשום גורם חיצוני כמו אדם מסויים, חברה או ממשלה של מדינה.

המטבעות המסתובבים כיום בעולם מוכרים לכם – החל מהנראות שלהם ועד הצורה שלהם. מנגד, המטבעות המבוזרים הדיגיטליים הינם מטבעות שונים לחלוטין. בעוד ישנם מטבעות הנוכחים בבנקים, המטבע המבוזר קיים רק בחלל אחד בלבד – המרחב הדיגיטלי המקוון. כידוע, המטבעות הרגילים מונפקים על ידי גורם אחד ורשמי. עם המטבעות המבוזרים המצב הוא לגמרי אחר: הם לא מונפקים על ידי גורם אחד, הם לא מושפעים על ידי ממשלות וכלכלות. כשמדברים על מטבעות מבוזרים, לא ניתן שלא לדבר על הביטקוין שהוא המטבע המבוזר המוכר ביותר כיום בעולם, כאשר יש לו מתחרה בשם לייטקוין.

היתרונות של הכסף המבוזר

לא ניתן לדבר על מטבעות מבוזרים מבלי לדבר על היתרונות הגדולים שהופכים אותם לייחודיים. ראשית, חשוב להדגיש שוב כי המטבע המבוזר אינו כפוף לרשות רשמית המנפיקה אותו ושולטת בו. כמו כן, מאחר והוא אינו משוייך לגוף שכזה, הרי שהכסף גם לא מאוחסן במקומות אלו אלא במקום אחר לגמרי: בארנק וירטואלי.

את הכסף הדיגיטלי המבוזר ניתן לאחסן במחשב האישי שלכם, כאשר אינכם צריכים לחשוף את זהותכם ואחסנתו מתבצעת באופן אנונימי לחלוטין. המשמעות היא שאינכם זקוקים לגוף חיצוני שישמור לכם על הכסף ושתשלמו לו עמלות – אלא הכסף נשאר ברשותכם. כמו כן, אתם יכולים להעביר את הכסף לכל נקודה בעולם במהירות חסרת תקדים! כידוע, העברות כסף לחו"ל יכולות להתבצע, אך לעתים מדובר בפעולה הנמשכת מספר ימים. עם המטבע המבוזר אתם נהנים מהעברת כספים בצורה מהירה שחוסכת לכם את הסרבול הרב והלוגיסטיקה הסבוכה.

רוצה לעשות דריסת רגל בעולם הביטקוין? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

השימושים בביטקוין

אז איך נראה הכסף ואיך משתמשים בו? ראשית, המטבעות המבוזרים מופיעים בצורה של מספרים דיגיטליים. כל מטבע מאופיין בקוד ארוך המייצג את המטבע ואת בעליו. הכסף המבוזר, במקרה הזה הביטקוין, נשמר בארנק ייחודי שהוא קובץ דיגיטלי. כל קובץ שכזה מבוסס על רצף של מספרים כאשר כל רצף בודד מייצג מטבע אחד בודד. ומה באשר לזיוף מטבעות? עליכם לדעת כי ישנן מערכות הצפנה חכמות ומתקדמות ששומרות על הכסף. עד כמה מתקדמות? עד לכדי רמה כזו המתעלה על מערכות ההצפנה של הבנקים.

איך יוצרים עוד מטבעות מבוזרים? באמצעות פעולה שמכנים אותה "כרייה". אותה כרייה היא פתירה של משוואות ממוחשבות שבסופן מתקבל קוד מוצפן. בכל הקשור לביטקוין, ידוע כי מספר המטבעות המקסימלי הינו כ-21 מיליון, כאשר מרבית המטבעות כבר נמכרו.

בעת שאתם משתמשים במטבע המבוזר, לרבות בביטקוין, אתם נהנים מאנונימיות מוחלטת. נסו לחשוב על עסקאות האשראי שאתם מבצעים – הרי שעם כל עסקה ידועים הפרטים שלכם לרבות מספר הכרטיס, השם שלכם, כתובת המגורים וכדומה. עם המטבע המבוזר הפרטים האישיים שלכם אינם נחשפים, כאשר הפרטים של העסקאות נשמרים ברשת. כיום, יותר ויותר בתי עסק מכבדים את הביטקוין, כך שבאמצעותו ניתן לבצע עסקאות כאילו ואתם מחזיקים בכסף שאינו מבוזרדיגיטלי. מעבר לכך, אפשרות נוספת היא מסחר במטבע הביטקוין.

מטבעות מבוזרים

איך משיגים את המטבע המבוזר?

אז איך גם אתם יכולים להחזיק במטבעות דיגיטליים? עליכם לקחת חלק באזורים מקוונים היוצרים את פעולת הכרייה. כמו כן, אפשרות נוספת הזמינה לכם היא להמיר כסף קיים שיש ברשותכם – החל מדולר, דרך שקל ועד יורו. עולם המטבעות המבוזרים בכלל ועולם הביטקוין בפרט, הוא תורה שהולכת ונפוצה בקצב מהיר.

אם גם אתם משתייכים לאלה הרוצים ללמוד עוד על עולם זה ועל המסחר בביטקוין, יכול מאוד להיות שלימודי ביטקוין במסגרת קורס עשויים להתאים לכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט