השאלה הגדולה: אז איך באמת משקיעים בביטקוין?

השאלה הגדולה: אז איך באמת משקיעים בביטקוין?

רק לאחרונה שב לכותרות מטבע הביטקוין – המטבע הדיגיטלי הראשון והגדול ביותר עולם. מה שהופך אותו לגדול הם לא רק יחסי הציבור המעולים שלו, אלא העובדה כי הוא תופס נתח של כ-80 אחוזים מכלל המטבעות הוירטואלים, כמו גם עליית הערך הדרמטית שלו שהפתיעה רבים. בעוד ישנם אלו המפקפקים במטבע ובעתיד שלו, ישנם אלו הסבורים כי מדובר על הדבר הבא ועל השקעה חכמה ומושכלת. אם גם אתם החלטתם להשקיע את מיטב כספכם בביטקוין, דעו כי ישנן מספר דרכים לעשות זאת, החל מרכישה ישירה ועד הגעה אל זירות מסחר ייעודיות. לטובת ההשקעה עליכם לפתוח ארנק וירטואלי באחת הבורסות של המטבעות הוירטואליים, כאשר אלו המוכרות ביותר הן Kraken ו-Poloniex.

הכירו כבר עכשיו: ארנק הביטקוין שלכם

הצעד הראשון שלכם בדרך להשקעה בביטקוין ובשאר המטבעות הוירטואלים הוא פתיחת ארנק וירטואלי. נסו לדמיין את הארנק הפיסי שלכם, בו אתם שומרים את כספכם. דומה הדבר עם הארנק הוירטואלי: בעת שאתם מעבירים ביטקוין למשתמש אחר, עליכם להודיע זאת לרשת הביטקוין כי הפעולה עומדת להתבצע ולצאת מתוך הארנק שלכם. אותה הודעה עוברת באמצעות תוכנה מיוחדת והפעולה מתועדת בספר החשבונות. ספר זה הינו מעין ספר שיתופי המבוסס על עסקאות שבוצעו עם מטבעות וירטואליים. הארנק הוירטואלי שלכם יהיה זה שיעדכן את אותו הספר בהעברה שביצעתם וכך תוכלו להתנהל עם המטבע.

האפשרויות שלכם להשקיע במטבע הביטקוין

רבים כיום אלו המחפשים אחר דרכים שונות להשקיע במטבע הוירטואלי שיצר לעצמו שם עולמי. הדרכים להשקעה הינן מגוונות וכוללות בין היתר רכישת חוזים עתידיים, כספומטים וזירות מסחר. בישראל לדוגמא, ישנו כספומט ביטקוין שבו ניתן לרכוש את המטבעות ואם לא די בכך ישנן אסיפות מאורגנות בהן יכולים המשקיעים להחליף מידע, לעדכן זה את זה בהתפתחויות או פשוט לחלוק את התשוקה להשקעה שצופים לה גדולות. כנסי הביטקוין הפכו פופלאריים מאד ובמידה רבה הם גם אלו המביאים משקיעים חדשים. השקעה שרק לאחרונה נתפסה כמחתרתית, כיום הינה יעדם של משקיעים רבים. אלו מכם שרוצים להשקיע דרך הכספומטים צריכים כאמור להתחיל את המסע עם פתיחת הארנק הדיגיטלי שבו תוכלו לאחסן את המטבעות שלכם.

אפשרו נוספת להשקעה בביטקוין היא דרך קרן סל. היתרון הגדול ביותר של השקעה בנתיב זה הוא הנוחות הרבה שיש למשקיעים. ניתן לדמות השקעה זו להשקעה במניה. את ההשקעה תוכלו לבצע עם הסימבול לעסקאות GBTC.

רוצה לעשות דריסת רגל בעולם הביטקוין? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

ואם אתם מעוניינים בנתיב השקעה נוסף דעו כי תוכלו לרכוש ביטקוינים גם באופן ישיר – דרך אנשים שכבר מחזיקים בביטקוין. בישראל, מדובר בדרך השכיחה ביותר להשיג ביטקוין ולהשקיע אותו, בעוד בחוץ לארץ רבים מבצעים את ההשקעה דווקא דרך הכספומטים. כיום הרשת גדושה בקבוצות ואתרים המפרסמים מוכרים פוטנציאליים המעוניינים למכור את המטבע שלהם לאחר שהם השקיעו בו וכעת רוצים להעביר אותו הלאה. המכירה יכולה להתבצע גם פיסית אך גם ניתן כמובן לרכוש את המטבע וירטואלית.

שימו לב כי מאחר והערך של הביטקוין הינו כבר גבוה מאד והוא נחשק על ידי רבים, כן מומלץ להיפגש עם המוכר שלכם פנים אל מול פנים על מנת להבטיח כי לא מדובר על מעשה נוכלות. העברת הביטקוין אליכם אמורה לקחת מספר דקות בודדות מרגע ביצוע העסקה, כך שתוכלו ברגע האמת להבטיח כי העסקה אכן בוצעה כשורה.

רגע לפני שאתם משקיעים: איך עושים זאת?

אם אתם חשים תשוקה גדולה למטבעות הוירטואלים ויתרה מכך – אם אתם רוצים להשקיע בהם, ההמלצה הברורה היא ללמוד את התחום היטב לפני שנכנסים לנעליים הגדולות. ממש כפי שלומדים על בורסה, ניירות ערך והשקעות לפני שיוצאים לדרך, כך חשוב ללמוד על הצד הטוב ביותר על המטבע הוירטואלי. קורס ביטקוין יכול להעניק לכם מידע רב על המטבע, על הגלגול שלו עד לרגע זה, על אפשרויות ההשקעה, הדרך להשקיע ואיך משקיעים בפועל בעולם הוירטואלי.

מלבד הביטקוין, ישנם עוד מטבעות וירטואלים שתוכלו להשקיע בהם כאשר אלו המוכרים ביותר הם הליטקוין, איתריום, ריפל ומונרו. בכדי להבטיח השקעה מושכלת ונבונה, מומלץ ללמוד מהטובים ביותר – מומחי הביטקוין, רגע לפני שגם אתם לוקחים חלק בקהילת המשקיעים של המטבע הוירטואלי הראשון בעולם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט