המדריך המלא למסחר במטבע הביטקוין

המדריך המלא למסחר במטבע הביטקוין

נדמה כי עוד לפני שמבקשים לערוך היכרות עם מטבע הביטקוין, מבקשים לדעת איך סוחרים בו. המסע של המטבע מתחיל לפני פחות מעשר שנים, אי שם בשנת 2009. את המטבע האלטרנטיבי יש לכם אפשרות לנהל באמצעות ארנק וירטואליאלקטרוני, וכמובן שגם לסחור באמצעותו. איך סוחרים בביטקוין? המדריך המלא לפניכם!

המסחר בביטקוין – מתחילים!

בשנים האחרונות נהנה הביטקוין מצמיחה, מה שהביא לכך שלא מעטות זירות המסחר המציעות את האפשרות להמיר מטבעות מוכרים כדוגמת היורו והדולר לביטקוין. מעבר לכך שמדובר במטבע אלטרנטיבי, המשתייך לקטגוריית המטבעות המבוזרים, הרי שהביטקוין הביא עמו בשורה נוספת: הסוחרים בו יכולים לנהלו מכל מקום בעולם לאורך כל ימות השבוע! מסחר במטבעות אחרים מבוסס על פעילות במרבית ימות ושעות השבוע, אך היא כוללת הפסקות קצרות. עם הביטקוין המצב לגמרי אחרי: מדובר על קצב מהיר של מסחר שאינו פוסק לרגע! בעוד עסקאות המתבצעות עם מטבעות אחרים מצריכות חתימות ומבוססות על מגבלות שונות כדוגמת מסגרות אשראי, בביטקוין אין צורך בדבר מלבד חיבור לרשת מקוונת.

ממה מושפע ערכו של הביטקוין?

אחת השאלות השכיחות ביותר העולות כשמנסים להבין איך סוחרים בביטקוין, היא ממה מושפע ערכו. בעוד ישנם מטבעות מוכרים יותר שכבר יודעים לזהות את התנודות שלהם, את הקווים לדמותו של הביטקוין צריך להכיר היטב לפני המסחר בו. ראשית, חשוב לזכור כי הוא מטבע הנסחר בשוק חופשי. כמו כל מטבע – הערך שלו וכך גם כל התנודות, מושפעים מההיצע ומהביקוש שיש לו. אירועים גדולים שונים שהתרחשו לאחרונה השפיעו על עליית הערך של המטבע. לדוגמא, עם עליית הנשיא טראמפ בארה"ב לשלטון, התחזק ערכו של המטבע. ביפן הכירו במטבע כאמצעי תשלום לכל דבר, וגם אירוע זה נחשב כבוסט משמעותי שתרם בהעלאת הערך שלו.

לצד האירועים שהצליחו להעלות את ערכו של המטבע, חשוב להכיר גם באירועים שהחלישו את ערכו. כך לדוגמא, ישנם אלו שיצאו כנגד המטבע לצד פריצות שונות לזירות המסחר. כתגובה, התחוללה פאניקה גדולה וכך החלה לה גם נסיגה בערכו ובמעמדו של המטבע.

רוצה לעשות דריסת רגל בעולם הביטקוין? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

מסחר בביטקוין

הפרמטרים לבחירת זירת המסחר הטובה ביותר עבורכם

בכדי להתחיל לסחור ולעשות זאת על הצד הטוב ביותר, עליכם לבחור את זירת המסחר הטובה ביותר בשבילכם. לשמחתכם, ישנם כמה פרמטרים מובילים אשר מאפיינים זירות המסחר האידיאליות, לצד אלו שכדאי להתרחק מהן. אם כן, לאילו פרמטרים כדאי להעניק תשומת לב?

כאמור, פריצות לאתרי מסחר הביאו לכך שהתחוללה פאניקה גדולה שהביאה לירידת ערכו של המטבע. על כן, אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם לבדוק הוא את מערך האבטחה של זירת המסחר בה אתם מתעניינים. לכאורה, אין באמת דרך לדעת איזו זירה מאובטחת יותר, אך כן תוכלו לגזור זאת מזירות שמחזיקות לאורך זמן והקהילה בהן גדולה.

אלמנט נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא כל הנושא של שירות ותמיכה הניתנים לכם. שירות לקוחות רלוונטי וחשוב גם במקרה זה. דמיינו לעצמכם מצב שבו אתם לא מצליחים להפקיד או למשוך, החשבון שלכם חסום ואין לכם גישה אליו, או מקרה אקוטי פחות בו יש לכם שאלה אך אין לכם מענה. אז איך מזהים זירת מסחר איכותית בעלת תודעת שירות גבוהה? נסו להבין את הלך הרוח של הקהילה הנוכחת בזירה. כיום, הודות לרשת המקוונת, לא קשה למצוא שלל המלצות ומשובים שליליים על כל זירה שיכולים לסייע לכם רבות בתהליך קבלת ההחלטה.

ומה לגבי נוחות הממשק של הזירה? אתם, כגולשים באינטרנט, בוחרים לא אחת את האפליקציות והאתרים בהם אתם עושים שימוש על פי מידת הנוחות שלכם. דומה הדבר גם כאן – עם זירת המסחר. נסו להבין אם הזירה בה אתם מתעניינים מציעה ממשק נוח, ידידותי וקל לתפעול, החל מנראות הגרפים ועד הממשק דרכו אתם מבצעים הפקדות ומשיכות. ככל שיהיה לכם נוח יותר, כך חוויית המסחר שלכם תעלה.

וכמה עמלות אתם צריכים לשלם? למרות שמדובר על מטבע אלטרנטיבי, אינכם פטורים מעמלות. המטרה? למצוא את הזירה שגובה כמה שפחות עמלות. שימו לב: סוגיית העמלות משמעותית יותר ככל שאתם מתכוונים יותר לסחור, כך שחשוב למצוא זירה המציעה לכם עמלות נוחות המייצגות את העמלה הממוצעת לביטקוין.

מסחר בביטקוין

אז כן, גם רובוטים סוחרים בביטקוין

לרובוטים יש לא מעט יתרונות, כאשר הבולט מביניהם, באם שמדובר על מסחר בביטקוין או בכלל, הוא היכולת הפנומנאלית של הרובטים שלא להתעייף. אתם, כסוחרים, תשקיעו את מיטב המאמצים והזמן שלכם, אך יגיע הרגע שבו תיקחו לעצמכם הפסקה. הרובוטים? תמיד יהיו שם. מעבר לכך שהשעות בהן ניתן לעבוד ולסחור מוגבלות, הרי שבני האדם האנושיים נופלים לא אחת למלכודות שונות. מה הן אותן מלכודות? תחושות אופוריה למיניהן המגיעות לאחר רווח יפה שהגיע. תחושות שכאלו משבשות לעתים את יכולת השיפוט וכך מתבצעים מהלכים שלא רק שלא מניבים רווחים, אלא מייצרים הפסדים.

גם אתם רוצים להיות נוכחים בזירת המסחר מסביב לשעון ולא להרדם בשמירה? הכירו את שחקן החיזוק שלכם: מכונות המסחר האוטומטיות. רובוטים אלו מתוכנתים על ידי פרמטרים שונים שהוגדרו להם, כך שביכולתם לבצע פעולות של מכירה ושל קניה בשמכם. בשוק ההון זה כבר לא סוד שנוכחים גם רובוטים, והם גם אלו המובילים את המסחר בתל אביב בכ-70% ואת המסחר בארצות הברית בכ-80%. החיסרון כעת במסחר בביטקוין מהסוג הזה נעוץ בעובדה שעוד אין די מידע עליו המבוסס על נתונים רשמיים. יחד עם זאת, עדיין ישנה תנועה במסחר שאינה מבוססת על ידי אדם וכך ניתן להסיק כי הרובוטים לוקחים חלק פעיל גם כאן.

מסחר בביטקוין

אל תלכו על כל הקופה: מסחר בצעדים נבונים

אז איך סוחרים בביטקוין בצורה המושכלת ביותר? כידוע, בכל צעד שאתם לוקחים המערב בתוכו כסף, אתם לוקחים סיכון שלא תצאו עם רווח, ולעתים פעולה לא נכונה גם מובילה להפסד. מאחר והביטקוין הינו מטבע חדש בהשוואה ליתר המטבעות, חשוב להכיר אותו היטב ולבצע פעולות שקולות. רגע לפי שאתם מבצעים את ההשקעה שלכם, איך תוכלו להבטיח לעצמכם מסחר כמה שפחות מסוכן וכמה שיותר שקול?

1.צעד אחר צעד

כמו בשוק ההון, כך גם כאן: המסחר הינו עסק לאנשים המבינים דבר או שניים. המשקיעים הגדולים ביותר ביססו את צעדיהם על היכרות מעמיקה, בדיקות מקדימות איכותיות וצעדים שנשקלו היטב טרם ביצועם. עם התחלת המסחר שלכם, חשוב שלא להשקיע סכומים גדולים, אלא לבנות את התהליך בפורמט של צעד אחר צעד. קחו בחשבון כי אתם עתידים לחוש תחושות קיצוניות המגיעות בעקבות הפסדים או רווחים: כפי שאתם יכולים להיות למעלה, כך אתם עלולים להיות למטה. חשוב לשמור על קור רוח, לקחת אוויר ולהבין שזה שכר הלימוד שאתם צריכים לשלם.

2.השקיעו אך ורק את הסכום שאותו אתם מוכנים להפסיד

לא מעטים אלו המשקיעים סכומים גדולים בידיעה שההשקעה עוד תחזור אליהם. מדובר על הטעות הנפוצה ביותר וגם זו המביאה להפסדים הגדולים ביותר. חשוב מאד שתשקיעו אך ורק את שאתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד. קחו בחשבון כי למרות העתיד המחמיא שצפוי לביטקוין, הוא עדיין נחשב כניסוי, מה שאומר במילים אחרות שכפי שהניסוי יכול להצליח, הוא יכול גם ליפול. את ההשקעה שלכם אתם יכולים לסיים באחד מהסטטוסים הבאים: רווח, הפסד או מצב בו אין לא רווח ולא הפסד. כמובן שהתרחיש האידיאלי הוא שתצאו עם רווח, אך בהשקעות הראשונות גם מצב סטטי אינו גזרה.

מה כן חשוב לקחת בחשבון? לצד עליות ערך המטבע, הוא גם ספג בשמונה שנותיו התרסקויות גדולות מאד וערך שצנח עד 90 אחוזים. קחו בחשבון כי כפי שהוא השיב לעצמו את הערך בחזרה, יכול להיות גם מצב דומה של התרסקות גדולה עוד יותר. לכן, לא משקיעים את מה שלא מוכנים להפסיד.

3.כמה כסף משאירים בחשבון שלכם בזירת המסחר?

דבר חשוב שעליכם לקחת אתכם רגע לפני היציאה לדרך: ישנן מספר זירות מסחר כיום לביטקוין. בעליהם של זירות המסחר נותרים אנונימיים, כך שלא ניתן לאמת במאת האחוזים את הכוונות הטהורות של בעלי זירות המסחר, האם יש להם כוונות זדוניות, האם מדובר על פרוייקט עם סוף ידוע מראש ומה רמת האבטחה של הזירה. למרות שזירות אלו הן המאפשרות את קיום המטבע, תמיד כדאי להישאר עם עין תורנית ולקחת את כל העסק בערבון מוגבל. כידוע, ישנם תקדימים שונים בעולם המסחר בהם השקיעו משקיעים לא מעט כספים, שעד היום נותרו בסטטוס "תקועים", או "תקלה זמנית". על כן, קחו בחשבון גם אפשרות זו ואל תשאירו סכומים גדולים בזירת המסחר שלכם.

במידה ואתם מרגישים שאתם רוצים לקחת את העניין שלכם בביטקוין ואת הרצון שלכם ללמוד עוד על מסחר נבון בו, ייתכן שקורס לימודי ביטקוין הוא אופציה מתאימה עבורכם!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט